środa, 23 listopada 2016

"Bajki i Musicale" Pabianice 2016

W piątek, 18 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Bajki i musicale".

Na scenie wystąpiło niemal 80 wokalistów z całej Polski, których prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Magdalena Cieślar – przewodnicząca komisji, dyrygentka chóralna, Jan Ryngajłło – wokalista i Magdalena Kardas – choreograf w różnych stylach tanecznych.

Wykonawcy prezentowali jeden wybrany przez siebie utwór pochodzący z bajek lub musicali, a rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych.

W Konkursie zaprezentowały się trzy solistki z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie – podopieczne Reginy Warskiej: Karolina Zegan, Barbara Pycia i Wiktoria Sady. Dziewczynki, pomimo iż nie stanęły na żadnym stopniu podium, zaprezentowały się bardzo pięknie i na wysokim poziomie.

„Takie wyjazdy, w zupełnie obce dla naszego województwa rejony, są bardzo potrzebne i przynoszą wiele korzyści. Zwłaszcza, jeśli celem wyjazdu jest uczestnictwo w imprezie rangi ogólnopolskiej, gdzie liczba wykonawców i poziom artystyczny jest zawsze bardzo wysoki. Jestem jak najbardziej za” – mówi opiekun piatkowego wyjazdu, Marcin Durman.

Solistki z Miechowa wróciły z Konkursu bardzo zadowolone. Pabianicka publiczność w i ch wykonaniu usłyszała piosenki: „Czy nastanie znów świt?” z bajki Rogate Ranczo, „Nie bój się chcieć” z bajki Zwierzogród oraz „Kiedy nie śpią sny” z bajki Merida Waleczna.
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn