Kryta pływalnia

ul. M. Konopnickiej 4
32-200 Miechów


tel. 41 230 80 00

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

Klub Pływającego Bobasa

 

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt - Kryta Pływalnia w Miechowie 

Grupy wiekowe:

 
* 3 – 12 miesięcy

* 12 – 24 miesiące

* od 3 do 5 latZajęcia będą prowadzone w weekendy.
Lekcje odbywają się w niecce rekreacyjnej o głębokości do 1,2m. Temperatura wody wynosi 32 stopnie, aby pierwsza przygoda z wodą naszych najmłodszych była przyjemna. Szatnie są wyposażone w przewijaki.

Czas wejściówki obejmuje 60 minut liczony od momentu przejścia przez bramkę, (z czego zajęcia Aqua Baby trwają 30 minut ). Po wykorzystaniu limitu czasu następuje naliczanie minutowe. Osoby towarzyszące mogą obserwować zajęcia z widowni znajdującej się w górnej części pływalni, chcący przebywać na niecce rekreacyjnej zobowiązani są do wykupienia biletu wstępu w kasie pływalni i posiadanie stroju sportowego.

Warto rozpocząć naukę już na poziomie niemowlęcym, gdyż maluchy pływają instynktownie i bardzo szybko przystosowują się do wody. Im wcześniej dziecko zacznie pływać, tym większą swobodę będzie czuło w wodzie w późniejszych latach.

Koszt 1 zajęć wynosi 40 zł. 

 

Informacje i zapisy na kasie krytej pływalni lub mailowo bezpośrednio u instruktora.

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie

Kryta Pływalnia, ul. Konopnickiej 4

tel: 41 230 80 00 

mail: t.uchto@icloud.com

 


 

Woda to raj dla maluchów...

Woda to raj dla maluchów szczególnie tych kilkumiesięcznych, dzieci nie boją się wody, przecież przez 9 miesięcy była ich domem. Dlatego warto wykorzystać fakt, że kojarzy się ona naszemu maluszkowi z przyjemnością i od pierwszych miesięcy życia oswajać go z wodą i uczyć pływać.

 

 

     Pływanie niemowląt to samo zdrowie

Pływanie niemowląt wspomaga  ich rozwój psycho-fizyczny, dostarcza nowych bodźców, stymuluje rozwój zmysłów. Ćwiczenia w wodzie oddziałują na rozwój czucia równowagi i świadomości własnego ciała. Środowisko wodne pozytywnie wpływa na układ krążeniowo oddechowy, poprawia wytrzymałość.

 

 

 

Pływające maluchy są sprawniesze...

Pływające maluchy mają lepiej rozwinięty układ mięśniowy, lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe w wyniku działania ciśnienia hydrostatycznego wody na klatkę piersiową. Ćwiczenia w wodzie hartują organizm, dzieci są bardziej odporne na infekcje.

 

 

 

 

Wspólne pływanie pogłębia więzi...

Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje wzajemne zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa. Dziecko, które od najmłodszych lat uczestniczy w zajęciach z nauki pływania na basenie rozwija się bardziej harmonijnie, jest zdrowsze i sprawniejsze fizycznie.


 

 

 

Zap

Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z pociechami we wtorek na 11:30 ( grupa 3-6 miesięcy) 👶😍
Partnerzy:
mkidn NCK Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark