Czcionka:
Kontrast:
Kryta pływalnia

ul. M. Konopnickiej 4
32-200 Miechów


tel. 41 230 80 00

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

poniedziałek, 15 maja 2023

Zawody z cyklu Już Pływam pod patronatem Dariusza Marczewskiego Burmistrza Gminy i Miasta Miechów - fotorelacja.

W niedziele 14.05.2023r na miechowskiej pływalni odbyły się zawody  pływackie pt. „Już Pływam” organizowane wspólnie z Małopolskim Okręgowym Związkiem Pływackim pod stałym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Miechów. W zawodach wystartowało 174 uczestników z 10 klubów i szkółek pływackich posiadających licencje Polskiego Związku Pływackiego. W tym gronie znaleźli się również młodzi zawodnicy Sekcji Pływackiej działającej przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Dla naszych najmłodszych zawodników był to pierwszy występ na profesjonalnych zawodach pływackich prowadzonych pod nadzorem Małopolskiego Kolegium Sędziów Pływania. Miechów reprezentowało 16 najmłodszych zawodników, którzy rozpoczęli pierwsze treningi pływackie od podstaw w tym roku szkolnym. Największa grupa zawodników i zawodniczek przyjechała ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, liczne reprezentacje wystawiły też drużyny z Oświęcimia, Tarnowa, Nowego Targu. Rywalizacja na zawodach była na wysokim poziomie w tej kategorii wiekowej. Po raz kolejny patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, który rozpoczął rywalizacje sportowa wspólnie z Panią Dyrektor CKiS Sylwia Suchecka i prezesem MOZP Kazimierzem Woźnickim. W tym roku Puchar Burmistrza Miechowa zdobyły dziewczyny z Kmity Zabierzów oraz chłopcy z Nowego Targu. Nagrody Burmistrza dla najlepszych zawodników zdobyli:

Najlepsza zawodniczka zawodów:

10 lat - Stadnik Milena z Kmity Zabierzów

9 lat - Tarczyn Zofia z SMS Galicja Kraków

8 lat - Kruk Dominika z SMS Galicja Kraków

Najlepszy zawodnik:

10 lat - Wida Hubert z Delfin Nowy Targ

9 lat - Ryś Artur z Vigor Łętownia

8 lat - Kitliński Tadeusz z SIEMACHA Kraków.

Dla Naszej sekcji brązowy medal w kategorii 50 m w stylu grzbietowym zdobyła Nadia Bałazińska.

Na wyróżnienie zasługują też Basa Daniel, który był 12 na 28 startujących zawodników, Sobota Lena 5 miejsce oraz Włosek Franek 7 miejsce, Nowak Ignacy 8 miejsce. Drużynowo wśród wszystkich 10 letnich i 8 letnich dzieci nasza ekipa uplasowała się na 4 miejscu. W kategorii 9 latków na 6 miejscu.

Za zdjęcia dziękujemy Pani Magdzie https://m.facebook.com/NaturalPhotographyMagdalenaMajcher


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo