MSIT

pl. T. Kościuszki 1A
32-200 Miechów


tel. 41 38 313 11

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

od 1 V - 30 IX
wt. - pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 14:00
od 1 X - 30 IV
pon. pt. 9:00 - 17:00

środa, 19 czerwca 2019

Wernisaż wystawy - Marek Brodzki i przyjaciele w Galerii U Jaksy

Przedstawiamy zdjęcia z wernisażu wystawy MAREK BRODZKI I PRZYJACIELE (Marek Brodzki, Wacław Strzałka, Robert Małoszowski), która miała miejsce 15 czerwca 2019 r. w Galerii "U Jaksy". Zapraszamy do odwiedzenia wystawy słowami artysty Marka Brodzkiego:

" Ja i moi przyjaciele.

To trudny tytuł wystawy, bo niezmiernie zobowiązujący. W kontekście sztuki przyjaźń to rzecz rzadka, bo właściwie w sztuce trudno przyjaźń zachować, głównie ze względu na to, że sama idea tworzenia ma u podstaw wyraźny rys indywidualizmu i częstej niezgody na współpracę poglądów.

Z nami jest nieco inaczej. Spotykamy się na skrzyżowaniu naszych dróg życiowych i twórczych. Przecięły się w pewnym momencie i być może każdy z nas znów pójdzie w swoją stronę, ale ważne są te spotkania bo umacniają przyjaźń i dzisiaj jak za dawnych lat możemy mimo różnic w swoich poglądach estetycznych wzbogacać się swoimi dokonaniami, rozmawiać, cieszyć się sobą, inspirować nawzajem.

Ja wracam do malarstwa po długiej przerwie, jednak wszystko, co w mojej profesji reżysera miało dla mnie wartość estetyczną wiązało się z tęsknotą za malarstwem, za jego- z jednej strony konkretem, który rozumie odbiorca i za tym co w nim ukryte i co może przerodzić się w myśl która rozwinie jego statyczną formułę w opowieść. Ale na końcu pozwoli powrócić do tego najistotniejszego kadru, który może stać się autonomicznym dziełem.

Wacław Strzałka to demiurg, który od zawsze trzyma się żelaznych reguł opartych na jednym poglądzie- świat rodzi się z jednej kreski i ewoluuje a jego artystycznym zadaniem jest kontrolować przebieg zmian, zaskakiwać się samemu powstająca formą.

Robert Małoszowski to eksperymentator. O początku rozwoju nowych mediów realizuje swoje prace w technice komputerowej nie w obszarze sztuki cyfrowej, ale też budując wzór połączenia technik tradycyjnych z nowymi mediami.

Różnorodność myślenia, chęć do poszukiwania, trwałość działań twórczych i prosta życiowa relacja- wspólnota naszych historii- to potwierdza naszą przyjaźń i w życiu i w sztuce.

Jestem niezmiernie rad, że wystawa naszych prac będzie miała miejsce w gościnnych murach miechowskiej galerii "U Jaksy". Będąc miechowianinem zawsze podziwiałem to miejsce jako prawdziwy ośrodek sztuki i fakt, że będziemy tu mogli pokazać nasze prace napawa mnie dumą.

Marek Brodzki, Miechów- Warszawa, czerwiec 2019"Marek Brodzki 2019

wystawa
wystawa_1
wystawa_2
wystawa_3
wystawa_4
wystawa_5
wystawa_6
wystawa_7
wystawa_8
wystawa_9
wystawa_10
wystawa_11
wystawa_12
wystawa_13
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn