MSIT

pl. T. Kościuszki 1A
32-200 Miechów


tel. 41 38 313 11

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

od 1 V - 30 IX
wt. - pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 14:00
od 1 X - 30 IV
pon. pt. 9:00 - 17:00

wtorek, 8 września 2020

Dziesięciolecie informacji turystycznej przy placu Kościuszki w Miechowie

 

Dziś przypada wyjątkowa data dla informacji turystycznej w Miechowie. Dokładnie 10 lat temu- 8 września 2010 r. przy placu Kościuszki powstało miejsce dedykowane turystom i odwiedzającym Miechów. Miechowski Salonik Kulturalny był zapowiedzią utworzenia Punktu Informacji Turystycznej działającego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Otwarcie Punktu MSIT nastąpiło rok później, 5 października 2011 roku.

Jeszcze wcześniej, bo od stycznia 2005 r. działał Punkt Informacji Turystycznej w Miechowskim Domu Kultury (na zdjęciu Pani Magdalena Sławow, którą pozdrawiamy).

Z tej okazji podzielimy się z Państwem kilkoma ciekawymi ‘naj’

-Punkt Informacji MSIT Miechów jest najbardziej wysuniętym na północ punktem małopolskiej sieci

-Najczęściej odwiedzają nas turyści z blisko położonego Krakowa i okolic (zarówno mieszkańcy, jak i turyści nocujący i „bazujący” w Krakowie), często motywując swój przyjazd chęcią odpoczęcia od zgiełku dużego miasta i podziwiania okolic, spora część odwiedzających to również turyści pielgrzymkowi.

-w punkcie obsługujemy również turystów z bardzo egzotycznych kierunków- warto wymienić te najciekawsze- Tajwan, Argentynę czy Chile

-odwiedzający, którzy najbardziej zapadli nam w pamięć to  w 2016 r. odważna „La Trottineuse”, która przemierza świat…na hulajnodze J a która odjechała z Miechowa z czerwonymi małopolskimi koralami https://www.facebook.com/latrottineuse/photos/a.775604135819012/1099089136803842/?type=3&theater

A także- w 2019 r. Pan Hans Kusters z Belgii. Na podstawie losów jego matki oraz matki jego przyjaciela, która była mieszkanką Miechowa do lat 20' XX w. powstała książka oraz sztuka teatralna która wystawiana była w Belgii.

https://www.ckis.miechow.eu/msit-aktualnosci/odwiedziny-wyjatkowego-goscia-z-belgii-w-punkcie-informacji-turystycznej/

- wystrój punktu informacji zmienia się i wzbogaca z czasem. Można w nim znaleźć pamiątki z wydarzeń, w których wzięliśmy udział- smycze i plakaty, medale z wydarzeń sportowych, oryginalne mapy województwa oraz foldery turystyczne wykonane przez dzieci, z którymi pracujemy i bawimy się co roku podczas zajęć wakacyjnych. Jednym z najbardziej ciekawych elementów wyposażenia jest rzeźba znajdująca się przy drzwiach- została ona wyrzeźbiona z drewna w 2010 roku, podczas pierwszych Dni Jerozolimy i budzi nieustające zainteresowanie odwiedzających J Jesteśmy również wdzięczni Panu Hansowi Kustersowi za pięknie oprawiony plakat belgijskiej sztuki o losach Adeli z Miechowa.

- uważamy, że mamy szczęście pracować w najpiękniejszej i najciekawszej gminie w Małopolsce- a jeśli i Państwo tak uważacie- przypominamy- warto zagłosować we wciąż trwającym konkursie na Turystyczne Skarby Małopolski J  

http://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy-2/glosowanie

Na zdjęciach kolejno: Otwarcie Miechowskiego Saloniku Kulturalnego; Punkt Informacji Turystycznej w Miechowskim Domu Kultury; Punkt Informacji Turystycznej MSIT Miechów- dziś (źródło visitmalopolska.pl, Kamil Bańkowski); Wystrój MSIT Miechów (źródło visitmalopolska.pl, Kamil Bańkowski)Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn