Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

Sezon 2016

NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY 11 listopada 2016

W Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym 11 listopada wzięły udział 22 osoby. 42-kilometrowa trasa miała swój początek przy pomniku z orłem w miechowskim Rynku i biegła przez Nasiechowice, Racławice, Góry Miechowskie i Kalinę Lisiniec, gdzie finalnym punktem był dłuższy pobyt w tamtejszym Centrum Grillowania.

Gorąca herbata dawała ukojenie zmarzniętym uczestnikom, a kiełbaski smakowały wyśmienicie. Rozmowy trwały i trwały, po czym wszyscy szczęśliwie wrócili do Miechowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.


 


 

PUCHAR WIDNICA 1 października 2016

46 osób liczyła obsada ostatniej punktowanej w tym sezonie imprezy rowerowej w Miechowie "Puchar Widnica 2016".

Na niezwykle wymagającym podjeździe liczącym 1,2 km zwyciężył Krakowianin Piotr Tomana z czasem na mecie niespełna 3 minuty i 2 sekundy.

Wśród dziewcząt triumfowała, co nas najbardziej cieszy - młoda zawodniczka z Charsznicy - Ewa Miłek, z czasem 4:59,60.

Z przedstawicieli Miechowskiej Sekcji Rowerowej bardzo dobre rezultaty "wykręcili": Jakub Lewiński wśród panów i Justyna Madejska-Janiec wśród pań.

Gratulujemy!!!


 


 

MIECHOWSKI ORIENT 10 września 2016

32 osoby wzięły udział w zorganizowanym 10 września w Miechowie „Rajdzie Rowerowym Na Orientację po Wzgórzach Racławickich” – Miechowski Orient 2016.

Ta, bardzo wysoko i pozytywnie oceniona przez uczestników impreza sportowa, zorganizowana została przez Stowarzyszenie RANKS we współpracy z Miechowską Sekcją Rowerową oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Owe wsparcie było widoczne w każdym detalu owego Rajdu i co podkreślają organizatorzy, bardzo istotne dla promocji regionu.

Przygotowano trzy warianty tras – rodzinną, turystyczną i profesjonalną, aby do każdego stopnia trudności (do zlokalizowania odpowiednio 4 punkty kontrolne, 7 i 10) podejść indywidualnie. Każdy wariant znalazł zwolenników.

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymywali mapę terenu w skali 1:60000, napoje izotoniczne, batony regeneracyjne, pamiątkowy numer startowy, kartę startową i co najważniejsze – pełny pakiet ubezpieczenia NNW. Po osiągnięciu linii mety organizatorzy zapewnili wszystkim dodatkowo ciepły posiłek.

Na trasach – turystycznej i profesjonalnej, umiejscowiono bufet, który zaopatrywał uczestników Rajdu w wodę i niezliczone ilości potrzebnych na trasie kalorii. Pogoda dopisała, a limit czasu wynoszący aż siedem godzin pozwolił wszystkim szczęśliwie ukończyć Rajd.

Dzięki wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego dla każdego uczestnika Rajdu przygotowano okolicznościowe medale, dodatkowo na poszczególnych trasach puchary oraz dyplomy za najlepsze wyniki sportowe.

Na trasie profesjonalnej zwyciężył Tomasz Puchalski, który wszystkie punkty kontrolne odnalazł w 5 godzin i 26 minut. Wśród pań, triumfowała Justyna Madejska-Janiec (6h 25min.). Z trasą turystyczną najszybciej uporała się trójka panów – Grzegorz Orłowski, Łukasz Skwarczyński i Sebastian Rykowski (2h 25min.), natomiast wśród pań – Paulina Błaut (3h 55min.) Dla uczestników trasy rodzinnej nie wprowadzono gratyfikacji za zajęte miejsca, jedynie podano do wiadomości uzyskane rezultaty.

 


 

RAJD PAMIĘCI 1 września 2016

W czwartek 1 września symbolicznym przejazdem rowerowym do Racławic uczciliśmy 77. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

Przejazd rozpoczął się w godzinę wybuchu wojny, a więc o 4:40 rano.

W Rajdzie Pamięci uczestniczyło 11 osób: Marcin Durman, Stefan Orłowski, Grzegorz Orłowski, Jerzy Płaszewski, Ireneusz Patyk, Łukasz Skwarczyński, Mariusz Idzik, Jerzy Pogłódek i Jan Bogacz oraz gościnnie Henryk Nowak i Marian Pisarski.

Punktami docelowymi 40-kilometrowej trasy były: pomnik z orłem na Miechowskim Rynku, cmentarz ofiar wojennych w Nasiechowicach, pomnik Bartosza Głowackiego w Racławicach oraz pomnik partyzantów oddziału „Skrzetuski” umiejscowiony w Górach Miechowskich.

Na koniec znaleźliśmy czas, aby napić się gorącej kawy i herbaty w holu głównym Domu Kultury CKiS w Miechowie – organizatora uroczystego przejazdu.

Dziękujemy!!!

 


 

BREVET 300 km 30/31 lipca 2016

W zorganizowanym 30 lipca brevecie na dystansie 300 km uczestniczyło 46 kolarzy, którzy szczęśliwie ukończyli zawody w wymaganym limicie czasu wynoszącym 20 godzin. Obok reprezentantów Miechowskiej Sekcji Rowerowej w zawodach udział wzięli reprezentanci Warszawy, Krakowa, Myślenic, Rzeszowa i Dąbrowy Górniczej oraz jeden reprezentant Litwy.

Pierwszy uczestnik pojawił się na mecie już po 10 godzinach jazdy, ostatni zmagał się z dystansem aż o 9,5 godziny dłużej.

Podsumowując Zawody należy jasno i wyraźnie zaznaczyć, że była to kolejna bardzo solidna, profesjonalnie przygotowana impreza kolarska, zorganizowana we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska. Brawa należą się zarówno uczestnikom, jak i organizatorom, szczególnie osobom, które obsługiwały Biuro Zawodów. Byli to: Wojciech Leś, Eryk Dźwigała, Ola Werys i Jerzy Pogłódek.

Pogoda dopisała, a trasę wyznaczono w oparciu o tę z ubiegłorocznej edycji brevetu. Kolarze więc zwiedzili powiaty: miechowski, krakowski, proszowicki, tarnowski, staszowski, buski i pińczowski. Umieszczono na niej cztery punkty kontrolne, w tym jeden punkt żywieniowy.

Brevety, czyli przejazdy bez elementów wyścigu i rywalizacji, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, stąd istnieje potrzeba kontynuacji tego typu imprez, zwłaszcza, że zaledwie kilka miast podejmuje się ich organizacji. Miechów stał się pełnoprawnym partnerem Fundacji Randonneurs, a tą kolejną udaną imprezą umocnił tylko swoją pozycję wśród pasjonatów długodystansowych podróży rowerem.

 


 

LETNIA ROWERIADA RODZINNA 9 lipca 2016

W sobotę 9 lipca w Kalinie Rędziny odbyła się Letnia Roweriada Rodzinna, w której wzięło udział 16 rowerzystów, zorganizowana przez Sekcję Rowerową CKiS w Miechowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kozłowie.

Zadaniem uczestników było dotarcie do Punktu Kontrolnego w Kozłowie i powrót do miejsca startu w limicie czasu wynoszącym 5 godzin.

Wszyscy uczestnicy Roweriady sprostali wymogom regulaminowym, w związku z czym odebrali pamiątkowe Certyfikaty Uczestnictwa. Byli to: Dominik Kłóś, Bartłomiej Krupa, Paulina Błaut, Ireneusz Patyk, Magdalena Sumera, Wojciech Małodobry, Paweł Zych, Jan Zych, Dorota Puchała, Magdalena Puchała, Julia Badiura, Marcin Chat, Grzegorz Orłowski, Łukasz Skwarczyński i Tomasz Czekaj. Gratulujemy!!!

Jako atrakcję dodatkową Letniej Roweriady Rodzinnej zorganizowano również Zawody na trenażerze na dystansie 1 km, w których wzięło udział 31 osób.

Rywalizację rozegrano w kategoriach Mężczyźni i Kobiety Open, z uwzględnieniem, aby każdy uczestnik, w tym dzieci otrzymał nagrodę pocieszenia za udział. Dodatkowo laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii odebrali pamiątkowe dyplomy.

Wśród Panów najlepszy czas przejazdu uzyskał Marcin Chat z Żarnowca, natomiast wśród Pań – Ewa Orłowska z Łodzi.

 


 

24H MARATON ROWEROWY 25/26 czerwca 2016

Już po raz ósmy w Miechowie odbył się 24-godzinny Maraton Rowerowy. Tegoroczna edycja, rozgrywana w dniach 25/26 czerwca 2016 roku, zgromadziła 55 uczestników, którzy przez całą dobę przemierzali trasę z Miechowa do Żarnowca i z powrotem – każdy wedle własnych możliwości, pracując na wynik łączny 9952 km.

Najlepszy wynik indywidualny wśród mężczyzn ”wykręcił” Kielczanin – Jarosław Kędziorek (640 km), natomiast wśród pań – Justyna Madejska-Janiec z Miechowa (200 km).

O godz. 14-ej do startu honorowego przystąpiło niespełna 20-u uczestników, ze względu na bardzo wysoką temperatuę powietrza, ale już po godz. 19-ej ta liczba sukcesywnie rosła. Wiele osób jeździło w cyklu tzw. ”non-stop” czyli bez snu, zaliczając jedynie 15-minutowe drzemki. Sił na dalszą jazdę dodawały bardzo dobrze zaopatrzone w żywność Punkty Kontrolne.

Ostatnia godzina trwania Maratonu, to załamanie pogody i gwałtowne burze, przez co kilka osób ”ratowało” się korzystając z samochodu serwisowego. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie zakończyli Maraton odbierając certyfikaty za udział.

Organizatorem Maratonu była Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu, natomiast Maraton wspierali: Marcin Głowacki - sklep rowerowy ”GIANT”, Wiesław Zdeb – firma ”ELPA”, Piotr Strycharz – Auto-części ”OMEGA” oraz OUTLET artykułów chemicznych, kosmetyków i środków czystości ul. Racławicka 43 w Miechowie.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Pogotowie Ratunkowe Szpitala im. św. Anny w Miechowie.

Punkt Kontrolny w Miechowie obsługiwali: Anna Chmera, Jadwiga Płaszewska i Eryk Dźwigała, natomiast w Żarnowcu: Ewelina Karp, Bogusława Eksner, Agnieszka Klarczyńska, Izabela Peruń, Karina Peruń, Barbara Milejska i Anna Milejska. Dziękujemy!!!

 


 

BREVET 200 km 23 kwietnia 2016

W Brevecie na dystansie 200 km zorganizowanym 23 kwietnia przez Sekcję Rowerową CKiS w Miechowie we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska wzięło udział 60 osób.

Limit czasu do pokonania takiego dystansu wynosił 13,5 godziny, a linię mety szczęśliwie osiągnęło 58 zawodników.

Dla niektórych był to kolejny przejazd na tak długiej trasie, dla większości jednak pierwsza konfrontacja w życiu. Najszybszy czas przejazdu 6 h 45 min Jacka Kozioła na pewno robi wrażenie, ale jak to zawsze na tego typu imprezach bywa, największą bohaterką jest Magdalena Popławska, która w siodełku spędziła aż 13 godzin i 24 minuty.

Organizatorzy przygotowali bardzo piękną i malowniczą trasę, choć nie łatwą (suma przewyższeń około 1800 metrów). Trasa wiodła przez Pilicę, Wolbrom, Ojców, Pieskową Skałę, Olkusz, Bolesław, Klucze, Ogrodzieniec, Sędziszów i Kozłów. Pogoda dopisała, było słonecznie z lekkim wiatrem wiejącym niestety w przeciwną stronę do kierunku jazdy.

Dla uczestników przygotowano dość dobrze zaopatrzony bufet usytuowany w miejscu startu i mety (budynek Domu Kultury w Miechowie), ale też na 113 kilometrze, w miejscowości Klucze – dwudaniowy obiad.

Każdy, kto osiągnął linię mety przed godziną 21:30 otrzymywał dodatkowo pamiątkowy medal okolicznościowy.

Zawody w ocenie uczestników, jak i obserwatorów, były bardzo dobrze przygotowane. Oprócz miejscowych, do Miechowa zjechali reprezentanci Proszowic, Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Sierpca, a nawet Zamościa.

Sędzią głównym Zawodów był Wojciech Leś, któremu w biurze zawodów partnerowali: Katarzyna Miłek, Anna Chmera, Katarzyna Wiśniewska, Olga Jackowska, Magdalena Sumera, Jerzy Pogłódek i Marcin Durman, natomiast na trasie: Mateusz Płaszewski i Justyna Madejska-Janiec.

 


 

PUCHAR JAKSY 19 marca 2016

 W Rowerowym Powitaniu Wiosny 19 marca wzięło udział 102 uczestników, nie licząc osób towarzyszących.

Zawody przygotowaliśmy dzięki uprzejmości: CKiS w Miechowie, OSP Jaksice, OSP Krępa i OSP Rzeżuśnia. Patronat honorowy nad Zawodami objął burmistrz Gminy Miechów Dariusz Marczewski oraz wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha. Bardzo dużą pomoc w przygotowaniu biura Zawodów okazał Przewodniczący Rady Miejskiej w Miechowie Prezes OSP Jaksice Zenon Czekaj, który w towarzystwie dyrektor CKiS w Miechowie Sylwii Sucheckiej wręczył puchary laureatom poszczególnych kategorii. Serdeczne podziękowanie składamy także Stowarzyszeniu KGW Jaksanki Jaksice, a szczególnie Ewelinie Idzik za wsparcie i druk plakatów.

Dziękujemy sponsorom, którzy nie bali się zainwestować w te Zawody i chyba nie mają czego się obawiać, gdyż licznik wyświetleń tematu Puchar Jaksy wyniósł 4810 odwiedzin. Przypominamy wszystkich w kolejności przypadkowej:

Piotr Strycharz OMEGA Auto Części, Michał Durman EUROMASTER MOTOMAX Opony Ciężarowe, Paweł Motyczyński INTERMARCHE, Jacek Haberka Piekarnia U JACKA, Karolina Rozwadowska Hurtownia Spożywcza KAREX 8, Wiesław Zdeb FHU ELPA, Marcin Głowacki GIANT.

Osobami bezpośrednio zaangażowanymi w przebieg Zawodów byli: Biuro Zawodów - Wojciech Leś, Dorota Rakoczy, Kasia Wiśniewska, Olga Jackowska Sędziowie Mety - Kamil Wieczorek, Anna Wieczorek, Mateusz Płaszewski Sędzia lotny - Eryk Dźwigała Sędzia Główny Zawodów - Marcin Durman

 


 

ZŁOTÓWKA ZA KILOMETR 10 stycznia 2016

Dzięki naszej Akcji "Złotówka za kilometr" do puszki Fundacji WOŚP trafiło 232 złote. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Akcji, a było nas 29 osób. Wynik łączny: 232 km.

34 km Orłowski Grzegorz, 20 km Pogłódek Jerzy, 19 km Miłek Katarzyna, 15 km Kowalski Damian, 14 km Kadeja Mateusz, 11 km Małodobry Wojciech, Rakoczy Jacek, 10,5 km Gajos Krzysztof, 10 km Durman Marcin, Skwarczyński Łukasz, Miłek Adam, Dudek Artur, Motyl-Adamczyk Agata, 09 km Kania Adam, 05 km Burzyński Daniel, Miłek Ewa, 04 km Gajos Jakub, 03,5 km Łyś Marcin, 03 km Marczewski Dariusz, Chmera Anna, Dźwigała Eryk, Samek Dorota, 02 km Seweryn Katarzyna, Florek Tomasz, Midro Edyta, Makowski Karol, 01 km Dźwigała Kacper, Wlazło Klaudyna, Jurek Jakub

Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn