Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

wtorek, 26 lipca 2022

Miechowski Rajd na Orientację

Rowerowy Rajd na Orientację to impreza zgodna z najnowszymi trendami sportu amatorskiego i druga już tego typu w Miechowie. Rajdy nawigacyjne stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie tylko wymagają dobrego przygotowania fizycznego do pokonania wielokilometrowej trasy, ale uczą też strategii oraz dokładności i umiejętności czytania mapy topograficznej.

W ramach miechowskiego Rajdu, zawodnicy mają do wyboru różne trasy, Trasę Rodzinną, MEGA i trasę GIGA. Punkty kontrolne, które zawodnicy muszą odnaleźć i zaliczyć na podstawie otrzymanej na starcie mapy, umieszczone są w różnych zakątkach Powiatu Miechowskiego. Wśród nich znajdują się zarówno charakterystyczne dla danego miejsca obiekty, jak i zakamarki skrzętnie ukryte w leśnej gęstwinie.

O kolejności w ostatecznej klasyfikacji imprezy decyduje przede wszystkim liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, a także czas pokonania całej trasy. Zainteresowanie Rajdem z roku na rok jest coraz większe więc i rywalizacja na poszczególnych trasach jest coraz bardziej zacięta. Dla wielu startujących impreza pozostaje jednak ciągle formą aktywnego wypoczynku i świetnego sposobu na spędzenie popołudnia z topograficzną edukacją w tle.

Miechowski Rajd na Orientację " Ziemia Miechowska Na Rowerze " zaplanowany jest na
18 września 2022 r.
Zapraszamy do udziału!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Do pobrania:

Partnerzy:
mkidn NCK Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark