Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

poniedziałek, 19 września 2022

Miechowski Rajd na Orientację - podsumowanie.

18 wrześni br. odbył się ,,Miechowski Rajd na orientację”. Do wyboru były trzy trasy rajdu, które prezentowały różny rodzaj trudności: Trasa rodzinna (35km), Mega (60km) i Giga (100km). Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło 47 zawodników. Wszyscy ukończyli obraną trasę w wyznaczonym czasie. Serdecznie dziękujemy współorganizatorowi wydarzenia i jednocześnie budowniczemu tras, Panu Wojtkowi Małodobremu, bez którego nie byłoby tych ciekawych punktów! Dziękujemy uczestnikom, pani sołtys Przybysławic (gdzie miał miejsce punkt regeneracyjny), członkom OSP ,,Jaksice” oraz stowarzyszeniu ,,Ranks”, partnerowi wydarzenia.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Rowerowy Rajd na Orientację to impreza zgodna z najnowszymi trendami sportu amatorskiego i druga już tego typu w Miechowie. Rajdy nawigacyjne stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie tylko wymagają dobrego przygotowania fizycznego do pokonania wielokilometrowej trasy, ale uczą też strategii oraz dokładności i umiejętności czytania mapy topograficznej.

W ramach miechowskiego Rajdu, zawodnicy mają do wyboru różne trasy, Trasę Rodzinną, MEGA i trasę GIGA. Punkty kontrolne, które zawodnicy muszą odnaleźć i zaliczyć na podstawie otrzymanej na starcie mapy, umieszczone są w różnych zakątkach Powiatu Miechowskiego. Wśród nich znajdują się zarówno charakterystyczne dla danego miejsca obiekty, jak i zakamarki skrzętnie ukryte w leśnej gęstwinie.

O kolejności w ostatecznej klasyfikacji imprezy decyduje przede wszystkim liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, a także czas pokonania całej trasy. Zainteresowanie Rajdem z roku na rok jest coraz większe więc i rywalizacja na poszczególnych trasach jest coraz bardziej zacięta. Dla wielu startujących impreza pozostaje jednak ciągle formą aktywnego wypoczynku i świetnego sposobu na spędzenie popołudnia z topograficzną edukacją w tle.

Miechowski Rajd na Orientację " Ziemia Miechowska Na Rowerze " zaplanowany jest na
18 września 2022 r.
Zapraszamy do udziału!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Miechowski Rajd na Orientację - podsumowanie.

aq
bq
cq
dq
eqe
fq
hq
gq
dqf
grq
dr4r
frq
gtq
trq
fre
swq
gtq5t
gty
hy76
hy7uy
gtf
hyt
hyr
deryt
frde
frt67
t65re5r
azqa
aq234
w3esz
sedf

Do pobrania:

Partnerzy:
mkidn NCK Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark