Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

poniedziałek, 18 czerwca 2018

600 km w nogach!!!

Uczestnicy Rowerowego Brevetu „Miechów-Bieszczady” zorganizowanego w dniach 16/17 czerwca 2018 roku mieli do przejechania 600 km, z limitem czasu wynoszącym maksymalnie 40 godzin.

Trasa, o dość wysokim stopniu trudności, ze startem w Miechowie-Charsznicy wiodła przez: Proszowice - Nowe Brzesko – Bochnię - Nowy Wiśnicz – Tymową – Zakliczyn – Gromnik - Nowy Żmigród – Rymanów – Lesko – Mrzygłód – Dynów – Rzeszów – Kolbuszową – Szczucin - Nowy Korczyn – Działoszyce – Miechów.

Na starcie z placu przy Remizie OSP w Charsznicy pojawiło się 27 śmiałków, w tym dwie kobiety. Wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w lokalizatory GPS, które przez cały czas trwania zawodów podawały ich pozycję na trasie. Trzy osoby wycofały się i nie ukończyły dystansu, natomiast pozostali szczęśliwie dojechali do mety.

Pierwszy na mecie Cezary Wójcik z Dębicy, pojawił się w biurze zawodów już po niespełna 25 godzinach jazdy. Prawie 39 godzin na trasie spędziła ostatnia 5-osobowa grupa kolarzy.

Szczególne gratulacje kierujemy reprezentantom gospodarzy, którzy podjęli wyzwanie i sprostali mu: Adam Czekaj, Jacek Kozioł, Mateusz Kumon, Marcin Laszczak i Ireneusz Patyk.

Zawody organizacyjnie, w opinii uczestników wypadły bardzo dobrze. Widać zaangażowanie wielu osób w dbałość o nawet najmniejszy szczegół potrzebny do zorganizowania tak wielkiego przedsięwzięcia.

Punkty kontrolne oraz opiekę nad zawodnikami na trasie sprawowali: Paulina Furmankiewicz, Łucja Mazurkiewicz, Anna Chmera, Ewa Miłek, Paulina Błaut, Magdalena Nieduziak, Małgorzata Czekaj, Magdalena Durman, Julia Sumera, Marcin Durman, Olaf Teleszyński i Małgorzata Teleszyńska. Sedzią głównym zawodów oraz koordynatorem wszelkich działań był Wojciech Leś.

O wyżywienie dla uczestników zadbała Restauracja Planeta z Charsznicy oraz Agroturystyka Kuźnia w Pielgrzymce.

Organizatorem głównym zawodów była Fundacja Randonneurs Polska, Sekcja Rowerowa Centrum Kultury i Sportu w Miechowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy.

Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn