Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

wtorek, 28 lutego 2023

38. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży

 

 

Już po raz 38. MCK SOKÓŁ przystępuje do organizacji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Swoim zasięgiem wydarzenie obejmuje województwo małopolskie, a jego głównym założeniem jest prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych do 16 roku życia, pracujących w placówkach oświatowych i ośrodkach kultury.

Od początku realizacji BAJDURKA organizatorom towarzyszy idea teatru jako najbardziej atrakcyjnej formy estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Teatru, który odkrywając urodę i tajemnicę słowa oraz siłę scenicznej iluzji uczy dzieci i młodzież wrażliwości, pracy w zespole, otwartości na drugiego człowieka, pomaga w odkrywaniu własnych talentów, w przełamywaniu barier, uwrażliwia na dobro i piękno, wychowuje i bawi. Jednym z najważniejszych założeń imprezy jest zatem popularyzacja tego estetycznego zachowania poprzez stworzenie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju nieprofesjonalnej twórczości dzieci i młodzieży. Organizując to wydarzenie mamy nadzieję na mobilizację, poderwanie, zachęcenie placówek szkolnych i kulturalnych z terenu całego województwa do jeszcze aktywniejszego uczestnictwa w kulturze.

 

I etap Festiwalu, czyli eliminacje powiatowe zostaną przeprowadzone od kwietnia do maja 2023 r. w 13 miejscowościach Małopolski.

 

9 maja – powiat miechowski i proszowicki

Organizator:

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie,

ul. Racławicka 10

www.ckis.miechow.eu

Koordynacja: Ewelina Idzik, tel. 799 322 916, eidzik@ckis.miechow.eu

 

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest zgłoszenie udziału na załączonej do regulaminu karcie zgłoszenia w terminie do: 24.04.2023 i przesłanie jej pod adres:  Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, ul. Konopnickiej 4, 32-200 Miechów lub eidzik@ckis.miechow.eu

Więcej informacji w regulaminie.

 

Etap II – spotkanie finałowe. Zgłoszone do udziału w Festiwalu spektakle zostaną ocenione przez jury, które zakwalifikuje najciekawsze realizacje teatralne zaprezentowane na eliminacjach powiatowych do spotkania finałowego. Finał 38. BAJDURKA 2023 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2023 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Ponadto w finale zaprezentują się laureaci 36. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbędzie się 27 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Dla wszystkich finalistów, którzy zaprezentują się w Nowym Sączu przygotowane zostaną gwarantowane nagrody finansowe i rzeczowe, dyplomy, statuetki. Głównym założeniem finałowego spotkania jest przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych, będący formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej, kopalnią wzorów repertuarowych, warsztatowych i inscenizacyjnych.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
logoDo pobrania:

Partnerzy:
mkidn NCK Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark