Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

czwartek, 21 stycznia 2021

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

NR SZTABU #4195 

 

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych.

- Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP

W związku z nowymi epidemicznymi obostrzeniami niestety, w tym roku nie uda nam się razem spotkać na  finałowym koncercie  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na sali widowiskowo-kinowej w Domu Kultury w Miechowie, ale możemy to zrobić on-line.  Zachęcamy Państwa i zapraszamy do zaangażowania się we współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy artystów, sportowców, grupy taneczne i muzyczne do nagrania pokazu artystycznego, sportowego – wszystkiego, czym chcielibyście się pochwalić i co pozwoli stworzyć na naszym profilu Facebook program Orkiestry on-line. Podczas emisji zostanie przeprowadzona licytacja przekazanych na tę okoliczność rzeczy. 

Wszystkich chętnych do wystąpienia w koncercie on-line prosimy o kontakt z Działem Promocji CKiS po nr tel. 799 322 916 w godz. 8:00 - 15:00

W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową!

- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP


Bądź na bieżąco z informacjami o 29. Finale WOŚP - oglądaj nas na fanpage CKiS Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn