piątek, 10 sierpnia 2018

Bayer Full na dożynkach

 

Bayer Fullnajstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo, prawdziwa żywa legenda i ikona tej muzyki. Obecny na rynku nieprzerwanie od 1984 roku, kiedy to powołał go do życia lider i wokalista Sławomir Świerzyński, (absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu) prawdopodobnie posiadacz najlepszego i najbardziej rozpoznawalnego wokalu tego gatunku. Samego Sławka można określić mianem artysty z wieloma talentami. Sprawdził się nie tylko jako świetny wokalista, ale i aktor występując w filmie Kochaj i rób co chcesz, w reżyserii Romana Glińskiego, Sławek doskonale poradził sobie w roli konferansjera (m.in. Disco Hit Festiwal Kobylnica) organizatora międzynarodowej „Biesiady weselnej” w Węgrowie, transmitowanej na żywo przez 15 lat dla TVP 2 , czy prowadzącego teleturniej „Gospodarz, czyli złote asy Polsatu. Sławek – z powodu swoich osiągnięć – jest wzorem i autorytetem dla młodych artystów. Cieszy się ogromnym szacunkiem i uznaniem nie tylko wśród fanów, ale i kolegów z branży, chociaż w publicznych wypowiedziach nie stronił od szczerych i ostrych komentarzy pod ich adresem. Po prostu ma swoje zdanie. którego nie boi się wypowiadać.

Bayer Full jest jedną z najbardziej – wręcz odruchowo – kojarzonych z hasłem disco polo, grup. Z kolei hasło Bayer Full od razu przywodzi na myśl ich największe hity: Blondyneczka, Majteczki w kropeczki, Wszyscy Polacy to jedna rodzina. Wylansowali ich znacznie więcej, bowiem do tej pory zespół wydał 20 autorskich płyt, które sprzedały się w nakładzie 16,5 mln egzemplarzy! w Polsce.

Dla Bayer Full i tak najbardziej liczyło się tworzenie własnej muzyki. Co ciekawe jej odbiorców Sławek znalazł aż w odległych Chinach, gdzie co jakiś czas powraca i koncertuje z wielkim powodzeniem! To właśnie w Państwie Środka Bayer Full święcił kolejne triumfy. Azjaci pokochali Polaków, jak się okazało, z wzajemnością. Grupa nagrała nawet swoje największe przeboje w języku chińskim! sprzedanych w nakładzie 67 mln egzemplarzy w Chinach. To absolutny rekord w tym gatunku muzycznym, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie pobity.

Na ich albumach znalazły się takie przeboje jak Ostatni taniec, Cyganeczka Janeczka, Serca dwa, Wspaniała Matko, Ile jabłek na jabłoni, Osiemnastka, Niespodziewanie, Wiatr miłości, Świat Ci podaruję, Ty Polsko wiesz, Żono moja, Tort weselny, Nie odkładaj, Bo ja mam teścia.

Skład zespołu od dłuższego czasu tworzą te same osoby: Beata Jasińska, Nikola Dutkiewicz, Roman Matuszewski, oraz bracia Damian i Sebastian Świerzyńscy. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Bayer Full to rodzinny interes, menadżerką zespołu jest Renata Świerzyńska, prywatnie małżonka lidera.
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn